Get Adobe Flash player
Archív
Tech Soup
button techsoup.cz

SONS ve výcvikovém středisku psů v Praze

Dne 6.5.2010 pořádala sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých SONS v Hradci Králové tématický zájezd do Prahy do výcvikového střediska vodících psů pro nevidomé. Z naší organizace zdravotně SZdP Náchod  se zúčatnil pan Otto Volhejn, člen výboru za zrakově postižené.
Po příjezdu do výcvikového střediska v Praze Jinonicích nás informovali o výcviku vodících psů. Dále jsme měli možnost si vyzkoušet chůzi za vodícím psem při kontrolním doprovodu asistentky z výcvikového střediska. Seznamování s průběhem výcviku vodících psů jsme ukončili ve 14.00 hod. Při zpáteční cestě jsme se stavili v hospodě na oběd, který nám opravdu chutnal. Cenová i chuťová relace byla z našeho hlediska nadstandardní.  Byl to úžasný zážitek. Po dobrém obědě jsme jeli domů.
Poděkování patří vedení sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých SONS v Hradci Králové, kteří pro nás tento tématický zájezd uspořádali a všem kteří se starají o výcvik vodících psů pro nevidomé v tomto středisku. Pokud si jej zrakově postižený vybere jako pomocníka a je mu předán, slouží mu speciálně vycvičený pes v průměru 10 let.
Otto Volhejn.