Get Adobe Flash player
Archív
Tech Soup
button techsoup.cz

1 – 3.června. 2012 XXXIII ročník Ratibořického pojezdu

     V neděli 3.6.2012 za účasti místostarostky Mgr. Drahomíry Benešové Mgr. Jiřího Morávka a zástupců Sdružení zdravotně postižených České Skalice, byly rozdány ceny, poděkováno dárcům a ukončen 33 ročník Ratibořického pojezdu vozíčkářů.     I přes nepříznivou prognózu počasí se této zřejmě nejstarší soutěžní akce pro zdravotně postižené zúčastnilo 42 lidí na elektrických i mechanických vozících s podobným počtem doprovodů (asistentů).
Soutěžící z celé republiky se sjížděli v pátek do Autokempu Rozkoš, kde byli ubytováni.
     V sobotu před startem pojezdu byl uvítán starosta města Náchoda pan Jan Birke, s novým mechanickým vozíkem, který slíbil Společnosti vozíčkářů a zdravotně postižených Náchod při minulém ročníku. Vozík daroval se slovy „Sliby se mají plnit“. Dar je o to cennější, že ho pořídil pouze ze svého platu, za což byl odměněn velkým potleskem všech přítomných. Po projevu, kde shrnul odvedenou práci a plánované úkoly byl několika přítomnými pozván „starostovat“ na jejich radnici.
Před startem k nám ještě pohovořil Mgr. Jiří Morávek místopředseda Národní rady zdravotně postižených o současné situaci a reformách v sociální a zdravotní oblasti.
     Po desáté hodině se všichni vydali z Autokempu Rozkoš přes Zlíč do Ratibořic vstříc soutěžním úkolům.

     Stručné představení soutěží:
     Soutěž je postavena i pro lidi s velkým zdravotním postižením a k tomu jsou jim přizpůsobovány podmínky. U některých disciplín se zmenší vzdálenost k cíli, u jiných se počítá s pomocí asistence. Sčítají se umístění v pěti disciplínách (střelba vzduchovkou, hod pétangovými koulemi, hod kroužky na tyč, střelba elektronickou pistolí a hod šipkami).
Zde máte odkaz na stránky, kde jsou další fotografie z Pojezdu. http://kaul.rajce.idnes.cz/A35_-_33._Ratiboricky_pojezd_-_2.6.2012/ 

Předseda Sdružení vozíčkářů Náchod: Miroslav Čiháček